Upravit stránku

Jsme českým klíčovým operátorem kombinované dopravy . Naším cílem je převádění toků zboží ze silnic na železnice, což uživatelům přináší značné výhody, například nejrůznější legislativní výjimky.

Při plánování přepravy jsou pro nás velmi důležité zájmy silničního dopravce, které se snažíme sladit s možnostmi železnice, a docílit tak spolehlivé, rychlé a ekologické dopravy. Důvodů, proč s námi spolupracovat, je hned několik:

  • Koordinujeme oboustranně prospěšnou spolupráci silničních a železničních dopravců.
  • Zboží není nikde překládáno  - celý návěs naložíme do železničního vozu.
  • Železniční doprava není tolik omezována jako silniční (např. zákaz kamionů na silnicích o víkendech a svátcích, vyšší hmotnost apod.).
Kombinovaná doprava
Pro společnost je také důležitá ekologická stránka kombinované přepravy, na níž berou uživatelé při výběru dopravce stále větší zřetel. Využíváním elektrických lokomotiv ročně uspoříme miliony litrů nafty, což má samozřejmě příznivý dopad na životní prostředí.
Ing. Vladimír Fišer, jednatel BOHEMIAKOMBI, spol. s r.o.

BOHEMIAKOMBI v číslech

  • Společnost byla založena v roce 1992, tehdy ještě jako Kombiverkehr-CS.
  • Díky novým společníkům později, v roce 1995, vznikla firma BOHEMIAKOMBI. Stali jsme se průkopníkem kombinované přepravy silnice-železnice v ČR.
  • Provozujeme několik vlastních linek mezi ČR a Německem.
  • Máme k dispozici celou síť linek dalších zahraničních operátorů s nimiž úzce spolupracujeme na linkách do více než 40 klíčových terminálů v Evropě.

Naší dlouhodobou strategií je další rozvoj sítě kontinentálních linek v ČR. Na stávajících linkách zvyšujeme počet odjezdů vlaků a připravujeme i zprovoznění nových linek.

Již od roku 1996 jsme členem sdružení UIRR, Mezinárodní unie společností pro kombinovanou dopravu silnice-železnice. Díky tomu stabilně spolupracujeme s důvěryhodnými partnery v Evropě. Z toho samozřejmě plynou výhody pro všechny naše zákazníky. Přidejte se k nim i vy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti