Upravit stránku
Našimi zákazníky jsou silniční dopravci nebo silniční speditéři, tj. vlastníci a držitelé přepravních jednotek běžně používaných v kombinované dopravě.

Našimi zákazníky jsou silniční dopravci nebo silniční speditéři, tj. vlastníci a držitelé přepravních jednotek běžně používaných v kombinované dopravě. Kombinovanou dopravu proto organizujeme po železnici v rozsahu terminal - terminal, zatímco celý přepravní řetězec z domu do domu ponecháváme plně v působnosti silničních dopravců nebo speditérů.

Konkurenční výhody silničního dopravce jsou jiné než přednosti, kterými naopak disponuje železnice. Z kombinace obou systémů umíme využít a nabídnout vždy to lepší.
Výsledkem je spolehlivá, rychlá a ekologicky udržitelná doprava.

 

„Pro naše zákazníky zajišťujeme přepravy zboží, které je uložené v intermodálních přepravních jednotkách. Každý den shromažďujeme ve výchozích terminálech takové množství zásilek od různých dopravců, ze kterého vytváříme celé vlaky, které v průběhu noci urazí několikasetkilometrovou vzdálenost napříč Evropou. Tyto vlaky jezdí spolehlivě a v pravidelném rytmu.“

Ing. Vladimír Fišer, jednatel společnosti BOHEMIAKOMBI, spol. s r.o. , člen výboru Rady vlády pro udržitelný rozvoj

Moderní, ale i levnější způsob přepravy zboží

Kombinovaná přeprava silnice-železnice vám ušetří až třetinu nákladů ve srovnání s přímou přepravou po silnici. Pro mnoho silničních dopravců představuje již řadu let výhodnější způsob, jak přepravit těžké zboží na dlouhé vzdálenosti. Důležité je množství i pravidelnost přepravovaných zásilek. Čím je vyšší, tím větší úspory lze dosáhnout.

Jde však nejen o ekonomický způsob přepravy jednotek. Kombinace dopravy přes železnici, kterou nabízíme, představuje výrazně ekologičtější možnost. Vlaky jsou totiž taženy elektrickými lokomotivami. Jedním vlakem lze přepravit až 36 návěsů, jde tedy o významnou úsporu nafty a úlevu pro životní prostředí – snižování uhlíkové stopy.

Výhody kombinované dopravy

  • Díky příznivým rámcovým podmínkám v sousedním Rakousku nebo Německu je kombinovaná doprava na dlouhé vzdálenosti levnější než přímá silniční přeprava.
  • Legislativní výhody – pro silniční svozy a rozvozy v rámci kombinované dopravy platí výjimka ze zákazu jízd o svátcích a víkendech.
  • S kombinovanou dopravou ušetříte za dálniční mýto. Je také osvobozena od silniční daně podle počtu jízd, které souprava vykoná.
  • Vyšší rychlost i spolehlivost dodání zásilky – přímé vlaky odjíždějí v pevném časovém taktu, bez ohledu na jejich vytížení. 

Překladiště kombinované dopravy

V České republice využíváme 4 překladiště kombinované dopravy (Lovosice, Brno a Přerov) a v zahraničí využíváme dalších téměř 40 překladišť. Přes tato překladiště se organizuje přeprava kontejnerů, výměnných nástaveb a silničních návěsů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti